Prekių katalogas

3D spausdintuvai

 • 3D spausdintuvai nelabai seniai įsiliejo į mūsų buitį. Jie pasitarnauja ne tik gamybinėje, architektūrinėje, inžinerinėje, statybinėje, maisto pramonės ar medicininėje veikloje bei versle, bet ir sėkmingai yra panaudojami namų sąlygomis. Tarp spausdintuvų yra žinomi: pramoniniai 3D spausdintuvai, staliniai ir mėgėjiški. Juos galima įsigyti ne tik fizinėse, bet ir internetinėse elektronikos prekių parduotuvėse. Šiuolaikiniai buitiniai spausdintuvai yra nedideli ir pigesni už daugumą išmaniųjų telefonų, todėl juos nusipirkti namams būtų tikrai praktiškas ir naudingas pasirinkimas. 

  Skaityti daugiau
 • Kas yra 3D spausdintuvai?

  Jei paklausite: „3D spausdintuvas: kas tai? – jums bus trumpai ir aiškiai atsakyta: „3D spausdintuvas – tai yra pramoninis robotas, kuris, paisydamas kompiuterio komandų, atlieka jam numatytas užduotis. Kitaip tariant, jis pagal jam pateiktą skaitmeninį modelį pagamina bet kokios formos objektą, kuris skirtingomis formomis sudeda atitinkamus sluoksnius. O jeigu trumpiau – 3D spausdintuvas atspausdina iš plastiko kompiuteryje sumodeliuotas norimas įvairių formų detales trijose dimensijose. Detalėms sumodeliuoti gali būti naudojamos įvairiausių rūšių programos, kurių dėka įmanoma sukurti bet ką.

  3D spausdintuvo veikimo principai

  3D spausdintuvo veikimo principas yra paprastas. Šis prietaisas kompiuterio vaizdą paverčia tikru trimačiu objektu. Tai pasiekiama naudojant sluoksnių technologiją. 3D spausdintuvo plastikas pasitarnauja pageidaujamų objektų sukūrimui. Jis iš pradžių yra išlydomas, o paskui jam suteikiamos norimos formos. Paskutiniu metu naudojamos 3D spausdintuvų medžiagos yra ir molis, ir polimerai, ir metalas. O patį spausdinimą atlieka lazeris arba ekstruderiu – įrenginiu, skirtu gaminiams išgauti nuolatiniu arba periodiniu išspaudimu.

  Kai veiksmas atliekamas lazerio spindulio pagalba, šis nurėžia kiekvieną gaminamo objekto pikselį iš plastikinės medžiagos, kuri paskui sukietėja, tapdama spausdinamo objekto detale. Dar būna naudojamas ir sukepinimas lazeriu, tada plastiko milteliai tirpdami susilieja į vientisą masę. Dar yra naudojama ir rašalinio spausdinimo technologija, kai dozatorius ant platformos išspaudžia pagrindą, suformuotą iš įkaitusio plastiko. Paskui jis sukietėja, sudarydamas būsimos detalės sluoksnius.

  3D spausdintuvo galimybės

  3D spausdintuvo galimybės yra gana plačios. Juo galima atsispausdinti be priekaištų veikiantį grąžtą, kaip mokomąją priemonę mokykloms, trimačius žmogaus kūno organų modelius, netgi norimos spalvos batus. Jo dėka galima pagaminti ne tik žaislus vaikams, bet ir įrankius, dekoracijas spektakliams arba pramoginiams renginiams. Spausdintuvo savininkui tereikia pasirinkti modelį, kurį jis norėtų atspausdinti, o paskui visą likusį darbą atliks pats spausdintuvas. Nors didesnių objektų spausdinimas gali ir užtrukti gana ilgai, net keletą valandų, tačiau pagrindinis šio įrenginio privalumas yra tas, kad jis taupiai elgiasi su naudojamu plastiku, jo sunaudoja spausdinamai formai išgauti lygiai tiek, kiek reikia, todėl išvengiama nepanaudotų atliekų.

  Paprastą plastikinį žiedą galima atspausdinti per keletą minučių, o naujam telefono dėkliukui atsispausti prireiks valandos. Jei prireiks atspausdinti didesnius objektus, gali prireikti keleto dienų. Be to, reikia turėti omenyje, jog kuo spausdintuvas mažesnis, tuo mažesnius objektus jis ir tegalės atspausdinti. Nepatariama 3D spausdintuvais naudotis tame kambaryje, kuriame gyvenate, nes plastikas tirpdamas garuoja ir į aplinką paskleidžia sveikatai žalingas medžiagas. Todėl šia veikla geriausia užsiimti garaže arba ūkinės paskirties patalpose.

  3D spausdintuvai internetu

  3D printeriai jūsų namuose – tai pats naudingiausias pasirinkimas, galintis puikiai jums pasitarnauti tada, kai norėsite vaiką pradžiuginti nauju žaislu, save ar antrąją pusę apdovanoti nauju arbatos puodeliu, arba pasigaminti naują durų rankeną vietoj sulūžusios senosios durų rankenos. Juk atsispausdinti namuose jums reikalingus daiktus yra kur kas pigiau, nei pirkti juos parduotuvėje. Geriausia šiuos spausdintuvus pirkti internetu, nes čia jų kaina yra patraukli. Be to, jums gali būti pritaikyta šventinė arba išpardavimo nuolaidų akcija, o tada jūs dar daugiau išlošite sau naudos. Internetinės parduotuvės klientams pateikia išsamią informaciją apie parduodamą produkciją, todėl jiems yra sudaryta galimybė išsirinkti pačią kokybiškiausią ir jiems palankiausią prekę, kuri paskui būna pirkėjui pristatoma į namus, jo nurodytu adresu. Taip pat šiose parduotuvėse parduodamos ir 3D spausdintuvų dalys. Tad jeigu suges kuri nors jūsų namuose turimo šio tipo spausdintuvo dalis, ją bus galima pakeisti.

  Skaityti daugiau