Prekių katalogas

Kaip veikia 3D spausdintuvas?

  • Kaip veikia 3D spausdintuvas?

    Apie 3D spausdinimą jau teko girdėti daugeliui. Tai yra labai perspektyvi, lanksti, tiksliau net beveik neribotas galimybes turinti technologija. Svarbiausias ingredientas šiam procesui – 3D spausdintuvas. Juos galite įsigyti ir internetu, iš Viskaselektronikai.lt elektroninės parduotuvės. Tačiau prieš perkant, jums rekomenduojame iš arčiau susipažinti su technologijomis bei kaip tiksliai jie veikia. Tai padės pasiruošti naudojimui bei susiaurinti pasirenkamų įrenginių sąrašą.

    Apie 3D spausdintuvus – paskirtis bei esmė

    Su 3D spausdintuvu skaitmeniniai dizainai paverčiami trimačiais objektais, juos spausdinant sluoksnis po sluoksnio. Šis procesas vadinamas additive manufacturing. Viskas prasideda nuo skaitmeninio 3D modelio, kuris specializuota programine įranga kompiuteryje suskirstomas į plonus sluoksnius. Tada spausdintuvas paima medžiagą ir spausdina. Jis deda medžiagą nuo apačios į viršų, ją formuodamas ir gamindamas. Medžiaga tvirtai susijungia ir gaunamas solidus daiktas, atliekantis prototipo ar net pilnai naudojimui skirto objekto funkciją.

    Pats 3D spausdinimo procesas

    1. Projektavimas. Viskas prasideda nuo 3D modelio, sukurto CAD (kompiuterinio projektavimo) programa. Vartotojai gali kurti objektą nuo nulio arba modifikuoti esamus dizainus.
    2. Sluoksniavimas. Kai modelis paruoštas, jis apdorojamas pjaustymo programine įranga, kuri 3D dizainą paverčia plonais sluoksniais ir sukuria G-code failą su instrukcijomis, pritaikytomis konkretaus tipo 3D spausdintuvui.
    3. Spausdinimas. Jūsų 3D spausdintuvas nuskaito G-kodo failą ir iš eilės deda medžiagos sluoksnius, kad sukurtų modelį. Dažniausiai spausdinimui naudojami PLA arba ABS plastikai, derva, o pažangesniuose spausdintuvuose - net metalo milteliai.

    3D spausdinimo technologijų tipai

    Egzistuoja keli spausdinimo technologijų tipai.

    • Lydomojo nusodinimo modeliavimas (FDM). Tai labiausiai paplitęs 3D spausdinimo būdas. Čia termoplastinės medžiagos gija paduodama per įkaitintą antgalį, išlydoma ir išspaudžiama ant konstravimo platformos.
    • Stereolitografija (SLA). Naudojant UV lazerį, skysta derva sukietinama į plastiką.
    • Selektyvus sukepinimas lazeriu (SLS). Naudojant lazerį į kietą struktūrą sukepinama miltelių pavidalo medžiaga, paprastai plastikas arba metalas.

    Kaip pradėti 3D spausdinimą?

    Turbūt kiekvienas iš jūsų gali pradėti darbą su 3D spausdintuvu. Žmonėms nereikia jokių ypatingų mokslinių laipsnių ar išmokti super sudėtingų formulių. Labai svarbu turėti 3D modeliavimo pagrindus ir suprasti kaip spausdinami tokie modeliai. Internete net ir nemokami resursai gali tapti reikiamais pradmenimis.

    Tada jums reikės įsigyti 3D spausdintuvą. Mes rekomenduojame MASS PORTAL – kokybiškus, patikimus įrenginius. Tada įsigykite spausdintuvo medžiagas. Atsižvelkite į tokius faktorius, kaip tvirtumas, lankstumas ir reikalingas detalumas.

    Tada galite pradėkite nuo paprastų projektų, kad suprastumėte spausdintuvo galimybes ir apribojimus. Galite internete rasti nemokamų pavyzdinių modelių, juos modifikuoti bei tobulinti.

    Ką galite pasigaminti su 3D spausdintuvu?

    Čia galimybės yra beveik neribotos. Štai keletas pavyzdžių:

    • Prototipai ir modeliai. Dizaineriai ir inžinieriai gali kurti bandomuosius prototipus prieš masinę gamybą.
    • Įrankiai ir dalys. Spausdinkite įrankius, detales ar laikiklius, pritaikytus konkrečioms užduotims ar poreikiams.
    • Menas, papuošalai. Menininkai ir juvelyrai ar tiesiog entuziastai gali kurti sudėtingus dizainus, kuriuos sunku pagaminti rankomis.
    • Namų dekoras ir žaislai. Nuo dekoracijų namams iki žaislų - galite personalizuoti ir gaminti įvairius gaminius.

    Jei reikia papildomos pagalbos ar rekomendacijų, kaip išsirinkti tinkamą MASS PORTAL 3D spausdintuvą bei jo reikmenis, kreipkitės į mūsų komanda telefonu +370 615 49768 arba el. paštu info@viskaselektronikai.lt.