Kas yra WiFi maršrutizatorius?
Wi-Fi maršrutizatorius - tai įrenginys, leidžiantis keliems įrenginiams, pavyzdžiui, kompiuteriams, išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems namų įrenginiams, belaidžiu ryšiu prisijungti prie interneto. Wi-Fi modemai (dabar juose sumontuojami ir patys maršrutizatoriai) prisijungia prie interneto šaltinio ir tada skleidžia belaidį signalą, prie kurio gali prisijungti įrenginiai. Prisijungus įrenginiui jis gali pasiekti internetą. Jeigu turite gerą Wi-Fi stotelę, Wi-Fi signalo stiprumas yra pakankamas visose patalpose bei neturi silpnų vietų. Tačiau tais atvejais, kai patalpa – labai didelė arba turi storas sienas, gali būti reikalingas papildomas Wi-Fi signalo stiprintuvas.
Paprastai Wi-Fi maršrutizatorius turi keletą jungčių ir laidiniam ryšiui, pavyzdžiui, Ethernet, ir integruotą belaidį prieigos tašką (WAP), kuris skleidžia Wi-Fi signalą. Kai įrenginys prisijungia prie Wi-Fi tinklo, maršrutizatorius jam priskiria IP adresą ir valdo duomenų srautą tarp įrenginio ir interneto. Wi-Fi internetas gali būti labai spartus, perduoda duomenis iki 600 Mbps ar net didesne sparta. Wi-Fi greitis priklauso ne tik nuo maršrutizatoriaus, tačiau ir nuo turimo paslaugų plano.
Kaip pasirinkti geriausią Wi-Fi maršrutizatorių?
Rinkdamiesi Wi-Fi maršrutizatorių, turite atsižvelgti į šiuos faktorius:
-
Belaidžio ryšio standartai - rekomenduojame, kad maršrutizatorius palaikytų naujausius belaidžio ryšio standartus, pvz., Wi-Fi 6 (802.11ax) arba Wi-Fi 5 (802.11ac), kad duomenų perdavimo sparta būtų kuo aukštesnė.
-
Jungčių skaičius - atsižvelkite į įrenginių, kurie bus prijungti prie maršrutizatoriaus, skaičių ir poreikius ryšiui. Galingas Wi-Fi routeris yra ne tik tas modelis, kuris gali perduoti duomenis maksimalia sparta, tačiau ir tas variantas, kuris tenkina prisijungimo poreikius.
-
Saugumas - ieškokite maršrutizatoriaus su stipriomis saugumo funkcijomis, pavyzdžiui, WPA3 šifravimu, kad apsaugotumėte savo tinklą nuo įsilaužimo ir neteisėtos prieigos.
-
Papildomos funkcijos:
-
Suderinamumas su kitomis jūsų tinklo sistemomis, pvz., Teletonika Networks;
-
Load balancing – tam, kad būtų galima naudoti keletą WAN šaltinių;
-
GNSS – navigacijai ir laiko sinchronizavimui didelėms sistemoms.
Pagal šiuos kriterijus lengviau pasirenkamas Wi-Fi maršrutizatorius, kuris išpildo visus asmeninius ar verslo poreikius.
Maršrutizatorių tipai
Viskaselektronikai.lt parduotuvėje internetu siūlomi pramoniniai Wi-Fi maršrutizatoriai. Pramoninis Wi-Fi maršrutizatorius - tai įrenginys, skirtas naudoti pramoninėje, gamybos arba labai techninėje aplinkoje, pavyzdžiui, fabrikuose, sandėliuose ir statybų aikštelėse. Šie maršrutizatoriai sukurti taip, kad atlaikytų sudėtingas sąlygas, įskaitant ekstremalesnę temperatūrą, vibraciją ir yra labiau apsaugoti nuo dulkių, drėgmės. Pramoniniai Teltonika Wi-Fi maršrutizatoriai RUT ir RUTX taip pat dažnai pasižymi didesniu patvarumu ir apsauga nuo maitinimo šuolių ir įtampos svyravimų.
Mobiliuosiuose Wi-Fi maršrutizatoriuose paprastai būna įmontuotas korinio ryšio modemas, kuris leidžia jiems prisijungti prie tinklo ir iš jo transliuoti Wi-Fi signalą, prie kurio gali prisijungti mobilieji įrenginiai. Tai leidžia mobiliesiems įrenginiams pasiekti internetą ar įmonės tinklą net ir atokiose ar sunkiai pasiekiamose vietovėse, kur nėra šviesolaidžio.
Pramoniniai Wi-Fi maršrutizatoriai yra svarbūs M2M (machine-to-machine) ir IoT (daiktų interneto) taikomosioms programoms, nes leidžia įrenginiams bendrauti ir dalytis duomenimis belaidžiu ryšiu. Tokie sprendimai gerokai padidina įprastų verslo procesų našumą bei padidina galimybes.
WiFi modemai internetu pigiau
Ieškote patvaraus, spartaus ir kokybiško modemo patrauklia kaina? Mūsų parduotuvėje internetu turėtumėte rasti ne vieną patrauklų pasiūlymą. Kai kurioms prekėms net gali būti taikoma akcija. Jos bus pažymėtos specialiu akcijos ženklu, tad lengvai rasite išskirtinius pasiūlymus.
Mes taip pat parduodame ir kitą kompiuterių tinklų technologiją. Prekių kataloge yra ir ne vienas Wi-Fi ryšio stiprintuvas, Wi-Fi kartotuvas, šakotuvai ir visa kita įranga, kurios gali prireikti tinkamai tinklo infrastruktūrai sukurti.