DisplayPort technologijos privalumai ir trūkumai
DisplayPort technologija, dažnai dar trumpinama kaip DP, yra skaitmeninė vaizdavimo įrenginių sąsaja, pirmiausia naudojama vaizdo šaltiniui prijungti prie atvaizdavimo įrenginio (ekrano). Puikiausias pavyzdys – kompiuteris su DisplayPort prijungiamas prie kompiuterio monitoriaus ar televizoriaus. Sukurtas kaip VGA ir DVI technologijų pakaitalas, DisplayPort tapo vienu iš moderniausių sprendimų perduodant garso ir vaizdo signalus per vieną jungtį.
Na, o DVI yra technologija, skirta vaizdo signalų perdavimui. Yra įvairių tipų DVI jungčių: DVI-A (analoginė), DVI-D (skaitmeninė) ir DVI-I (integruota, palaikanti ir analoginę, ir skaitmeninę). Svarbu pažymėti, kad standartiniai DVI kabeliai neperduoda garso signalo.
Kaip ir DVI laidas (DVI reiškia Digital Visual Interface), DisplayPort kabelis atlieka tą pačią funkciją bei turi savų privalumų ir apribojimų.
Privalumai:
-
Didelis pralaidumas. DisplayPort 1.2 pasižymi dideliu duomenų pralaidumu, todėl galima perduoti aukštesnės raiškos vaizdą, gauti greitesnį atnaujinimo dažnį (daugiau FPS/Hz) ir į vieną sistemą sujungti kelis monitorius.
-
Garso ir vaizdo perdavimas. Skirtingai nei DVI laidas, kuriuo paprastai perduodamas tik vaizdo signalas, DisplayPort laidas gali perduoti ir garsą, ir vaizdą signalus, taip sumažinant reikalingų kabelių skaičių.
-
Universalumas. DisplayPort"technologija palaiko adapterius, todėl ją galima lanksčiai pritaikyti prie esamos sistemos specifikos, pavyzdžiui, mini DisplayPort to HDMI arba mini-DisplayPort į DVI-D.
-
Daisy Chaining. Viena iš išskirtinių savybių - galimybė viena jungtimi sujungti kelis monitorius, o tai naudinga žaidėjams ar dirbantiems profesionalams, įmonėms.
Trūkumai:
-
Dar tik augantis populiarumas. Nors DisplayPort populiarėja, tačiau, palyginti su HDMI, jis nėra taip dažnai sutinkamas.
-
Reikia specifinių kabelių. Prieš perkant reikia išsiaiškinti, kokio tiksliai kabelio ir perėjimo reikia, kadangi net mažas skirtumas gali lemti skirtumą tarp sistemos, kuri veiks arba neveiks.
Praktiniai Patarimai
Turime keletą praktinių patarimų besiruošiantiems pirkti tokius kabelius internetu.
-
Žinokite savo poreikius. Tiksliai pažinkite savo prietaiso išvestį ir ekrano įvestį. Nuo tikslumo priklauso, kokio DisplayPort – DVI kabelio reikia.
-
Patikrinkite suderinamas versijas. Ne visi DisplayPort kabeliai yra vienodi. Didesnės skiriamosios gebos arba aukštesnio kadrų dažnio vaizdui gali prireikti DisplayPort 1.2 arba naujesnės versijos.
-
Išmatuokite atstumą tarp įrenginių. Per ilgas kabelis nėra patogus naudoti, o per trumpas bus visiškai nenaudingas.
-
Ieškokite kokybės ir garantijos. Pigesni kabeliai gali patraukti akį, tačiau jie nebūtinai bus tokie ilgaamžiai ir patikimi. Patartina investuoti į kokybišką kabelį, kad viskas veiktų optimaliai, o signalas būtų be trikdžių.
Kaip perduoti Garso Signalą?
Pradžioje įsitikinkite, kad šaltinio įrenginys per DisplayPort išveda garsą. Kai kurie įrenginiai gali neišvesti garso per šį prievadą, net jei sąsaja jį palaiko.
Jei naudojate DisplayPort šaltinį ir jungiate jį prie DVI ekrano naudodami DisplayPort – DVI kabelį, nepamirškite, kad DVI nepalaiko garso. Jums reikės atskiro garso kabelio arba kito būdo garso signalui perduoti.Tiesa, kai kurie adapteriai gali išgauti garsą iš „DisplayPort“ šaltinio ir pasiūlyti atskirą garso išvestį.