SATA laidų evoliucija
SATA yra standartas (Serial Advanced Technology Attachment), kuris naudojamas duomenų perdavimo sistemose. Per daugelį metų SATA pakeitė duomenų saugojimo sprendimus.
Iš pradžių, 2000-ųjų pradžioje, SATA laidai pakeitė senesnius PATA (Parallel ATA). Jie paplito dėl aukštesnio našumo ir kompaktiškumo – kabeliai buvo mažesni.
Nuo tada, kai buvo pradėtas naudoti, SATA standartas buvo įvairiai tobulinamas, didinant duomenų perdavimo spartą nuo 1,5 Gb/s SATA I kategorijoje iki 6 Gb/s, kai naudojamas SATA 3 kabelis. Šie patobulinimai supaprastino programų ar žaidimų diegimą, padidino duomenų saugyklų talpą ir pagreitino prieigą prie duomenų. To naudą jaus ir paprasti vartotojai, ir verslas.
Kaip pasirinkti tinkamą SATA laidą savo duomenų saugyklai?
Rinkdamiesi SATA laidą savo saugyklos poreikiams, atsižvelkite į keletą dalykų.
Pirmiausia nustatykite, kokios kartos SATA standartą palaiko jūsų įrenginys (SATA I, II ar III), kad užtikrintumėte suderinamumą.
Įsitikinkite, kad kabelio ilgis atitinka jūsų konfigūraciją. Ieškokite kabelių su saugiais fiksavimo mechanizmais, kad išvengtumėte atsitiktinio atsijungimo. Visada geriau ieškoti, kuris SATA laidas parduodamas su garantija arba pagamintas patikimo ženklo.
Kuris laidas tinka greito duomenų perdavimo poreikiams?
Didelės spartos duomenų perdavimui idealiai tinka SATA III laidai. Jie palaiko iki 6 Gb/s duomenų perdavimo spartą. Tačiau norint išnaudoti visus šių greičių privalumus, būtina įsitikinti, kad tiek šaltinio, tiek paskirties įrenginiai palaiko SATA III standartą.
Alternatyviai galite rinktis „NVMe over PCIe", kuri duomenis perduos dar greičiau nei SATA.
Patarimai, kaip išvengti gedimų ir praradimo duomenų
-
Prieš atjungdami atminties ar duomenų saugojimo įrenginius visada saugiai juos pašalinkite (angl. eject) programiniu būdu.
-
Tam, kad išvengtumėte netyčinių atsijungimų, naudokite kabelius su fiksavimo jungtimis.
-
Laikykite kabelius atokiau nuo aštrių briaunų, karštų daiktų ar skysčių.
-
Reguliariai darykite svarbiausių duomenų atsargines kopijas. Jas galite saugoti ir debesyje, ir atsarginėje, fizinėje talpykloje.
-
Venkite naudoti senus, susidėvėjusius kabelius.
-
Didelėms duomenų saugykloms reikalingi viršįtampių saugikliai.
-
Užtikrinkite, kad sistema būtų apsaugota nuo kenkėjiškų programų.