Kur naudojami skaitmeniniai mikroskopai?
Elektroniniai mikroskopai gali būti naudojami įvairiose pramonės šakose ir srityse. Dažniausios jų pritaikymo sritys būna:
-
Elektronika – skaitmeniniai video mikroskopai naudojami mažiems elektroniniams komponentams, tokiems kaip mikroschemos ir tranzistoriai, tikrinti ir taisyti.
-
Biologija – tokio tipo mikroskopai pritaikomi biologiniuose tyrimuose, patologijoje ir klinikinėje praktikoje ląstelėms, audiniams ir biologiniams pavyzdžiams tirti.
-
Pramoninė kokybės kontrolė – profesionalūs mini mikroskopai naudojami gaminamų produktų kokybei tikrinti, pavyzdžiui, automobilių, lazerių ir metalurgijos pramonėje, siekiant patikrinti paviršiaus kokybę, defektus ir kitas savybes.
-
Švietimas - skaitmeniniai mikroskopai naudojami mokyklose ir universitetuose mokant moksleivius ar studentus apie įvairių dalykų sandarą.
-
Geologija ir mineralų tyrinėjimai - uolienų ir mineralų struktūrai ir sudėčiai tirti.
-
Žemės ūkis - skaitmeniniai mikroskopai naudojami augalų ir kenkėjų struktūrai tirti.
Tai tik keli pavyzdžiai iš daugelio pramonės šakų ir taikymo sričių, kur taikomi mikroskopai. Ši technologija tampa vis populiaresnė dėl galimybės atkurti ir generuoti itin aukštos raiškos, detalius vaizdus ir paprastų naudoti funkcijų.
Mikroskopų tipai
Rinkoje galima rasti daug įvairiausių mikroskopų tipų. Viskaselektronikai.lt parduotuvėje siūlomi skaitmeniniai videomikroskopai. Jie veikia užfiksuodami objekto vaizdą ir realiu laiku konvertuodami jį į skaitmeninį formatą, kurį galima peržiūrėti kompiuterio ekrane. Mikroskopą paprastai sudaro objektyvas, šviesos šaltinis ir skaitmeninis fotoaparatas. Objektyvas didina objekto vaizdą, o šviesos šaltinis jį apšviečia. Skaitmeninis fotoaparatas užfiksuoja vaizdą ir paverčia jį skaitmeniniu signalu, kuris virsta į video ar foto medžiagą.
Renkantis skaitmeninį mikroskopą, reikia atsižvelgti į kelias svarbias specifikacijas:
-
Padidinimas – kiek kartų mikroskopas gali padidinti vaizdą. Kuo didesnis didinimas, tuo pajėgesnis yra mikroskopas.
-
Raiška – kokius detalius kadrus gali įamžinti mikroskopo fotoaparatas/kamera. Didesnė raiška reiškia, kad vaizdas bus kokybiškesnis ir iš jo bus galima gauti daugiau informacijos.
-
Papildomos mikroskopo funkcijos:
-
Macro zoom;
-
Poliarizacija ir Difuzija;
-
LED švieselių kiekis;
-
Vaizdo kadrų dažnis;
-
Kabelio ilgis.
-
Ryšiai ir jungtys – Dino-Lite skaitmeninių mikroskopų modelius galima tiesiogiai prijungti prie kompiuterio per USB jungtį. Tai supaprastina darbo eigą ir gali padidinti produktyvumą.
Skaitmeninio mikroskopo vienas iš didžiausių privalumų yra galimybė jį nesunkiai sujungti su kompiuteriu. Tada naudotojas gali peržiūrėti vaizdą didesniame ekrane, taip pat fiksuoti, redaguoti ir saugoti kadrus atmintyje. Be to, daugelis skaitmeninių mikroskopų turi programinę įrangą, kuri leidžia pridėti anotacijas, matuoti atstumus ir net kurti stebėjimų vaizdo įrašus. Tai palengvina dalijimąsi savo atradimais su kitais, nesvarbu, ar tai būtų susiję su moksliniais tyrimais, švietimu ar kitais tikslais.
Mikroskopai internetu
Norite pirkti kokybišką mikroskopą savo darbams? Tikrai užsukote ten, kur reikia. Viskaselektronikai pasiūlys patrauklias kainas bei nemokamą pristatymą visiems mikroskopams. Taip pat verta paminėti, kad galite pasirinkti ir mokėjimą išsimokėtinai bei gauti išsamias, profesionalias konsultacijas dėl pasirinkimo telefonu, paskambinę +370 615 49768.