Kam naudojamos litavimo stotelės?
Litavimo stotelės yra reikalingos tada, kai reikia montuoti elektronikos prietaisus, todėl jų poreikis šiais laikais sparčiai auga. Jų dėka galima lituoti įvairius paviršinio montažo elementus, lituoti ir išlituoti plokštes, nepažeidžiant nei jų, nei pačių elementų. Montuojant galima prijungti porą modelių, sudarančių sąlygas lituoti ir su kontaktu, ir be jo. Be to, naudojant litavimo stoteles prireikus galima keisti ir antgalius, ir purkštukus. O esant maitinimo šaltiniui galima lengvai kaitalioti temperatūrą ir įtampą. Kita vertus, šiuolaikinės technologijos diena iš dienos vis labiau tobulinamos, optimizuojamos dydžio ir svorio atžvilgiu, todėl verta atidžiai sekti techninio pasaulio naujienas, kad galėtumėte išsirinkti jums tinkamiausią litavimo stotelę.
Litavimo darbuose būna reikalingas ir varinių vamzdžių litavimo aparatas. Jo prireikia tada, kai reikia sujungti varinius vamzdžius. Jei naudojamas vario litavimo aparatas uždarose patalpose, jose neturėtų būti degiųjų medžiagų, be to, bus privalu pasirūpinti gera ventiliacija. Prieš pradedant lituoti varinius vamzdžius, kad litavimo įranga veiktų be priekaištų, būtina įsitikinti kad jų paviršius yra be defektų, kurie atsiranda juos pjaustant, nes tik tada garantuojama patikima litavimo siūlė.
Litavimo stotelių tipai ir jų savybės
Šiuo metu litavimo stotelės yra skirstomos į kontaktines ir nekontaktines. Kontaktinėse naudojami analoginiai alavo-švino arba bešviniai lituokliai. Tuo tarpu nekontaktinės litavimo stotelės veikia, kai darbo metu kaitinamas ir greitai įpurškiamas karštas oras arba būna naudojami infraraudonieji spinduliai. Kontaktinės litavimo stotelės turi dviejų tipų valdymą – analoginį arba skaitmeninį. Analoginiame valdyme yra tik dvi reguliavimo padėtys – įjungimas ir išjungimas. Kai antgalis įkaista iki reikiamos temperatūros, jis išsijungia, kai atvėsta, vėl įsijungia. Kai valdymas yra skaitmeninis, tada prietaisas pats palaiko nekintančią temperatūrą.
Nekontaktinės litavimo stotys savo technine charakteristika yra pažangesnės. Jos yra dviejų rūšių, vienos apšildomos karštu oru, kitos – infraraudonaisiais spinduliais, karšto oro litavimo stotelė, kaip ir infraraudonųjų spindulių stotelė, yra tikrai ekologiškas pasirinkimas. Be to, bekontakčių litavimo stotelių gamintojai stengiasi jas nuolat tobulinti ir aprūpinti papildomomis veikimo galimybėmis. Renkantis litavimo stotelę verta atkreipti dėmesį ir į kaitinimo elemento tipą, kurių esama dviejų – keraminių ir nichrominių. Keraminiai yra brangesni už nichrominius.
Litavimo stotelių asortimentas Viskaselektronikai.lt e. parduotuvėje
Prieš renkantis litavimo stotelę pirmiausiai reikėtų nuspręsti, kam ją naudosite, ar radijo įrangos, ar elektronikos ar didelių objektų litavimui. Elektronikos ir jautrių mikroschemų litavimui užtenka maždaug 60 vatų galios, tą patį galima pasakyti ir apie įtampos lygį. Jei dirbsite su jautriomis mikroschemomis, tada jums užteks ir žemos įtampos litavimo stotelės.
Vilniuje esančioje parduotuvėje Viskaselektronikai.lt labai patogu pirkti prekes internetu. Čia parduodama įvairi litavimo įranga, tarp jos – ir litavimo stotelės, ir pvc vamzdžių litavimo aparatas, ir litavimo stotelė karštu oru. Bet kokio tipo litavimo aparatas kaina tikrai neišgąsdins, nes ji palanki pirkėjams. Be to, gali pasitaikyti ir proginė ar išpardavimo metu taikoma nuolaidų akcija, kuri leis įsigyti norimą prekę pigiau. Šioje parduotuvėje be litavimo įrangos galima nusipirkti multimediją, kompiuterinių tinklų ir telekomunikacines medžiagas, elektronikos ir kitų panašaus pobūdžio prekių.