Ką reikia žinoti apie jų funkcionalumą ir paskirtį
USB šakotuvai skirti išplėsti galimybes prie vienos sistemos prijungti daugiau įrenginių per USB nei yra atskirų lizdų. Šakotuvai pajėgūs vieną jungtį išplėsti į kelias, kad prie kompiuterio ar sistemos vienu metu būtų galima prijungti kelis periferinius įrenginius.
Šis išplėtimas yra labai svarbus naudotojams, kuriems reikia prijungti daug tokio tipo įrangos, pvz., klaviatūras, peles, spausdintuvus ir išorinius diskus. Juk kiekvienas kompiuteris paprastai turi tik 1, 2 ar, geriausiu atveju 3-4 prievadus. Didelėje sistemoje tiek jungčių – gerokai per mažai, tad reikalingi šakotuvai.
USB šakotuvai būna maitinantys ir nemaitinantys (powered vs unpowered). Maitinantys dar tiekia reikiamą energiją kiekvienam prievadui ir užtikrina, kad net ir daug resursų reikalaujantys įrenginiai veiktų be trikdžių. Visgi jų kaina gali būti aukštesnė.
Savybės ir privalumai
USB šakotuvų nauda neapsiriboja vien tik tuo, kad įsigijus vadinamąjį Hub‘ą, pavyks viską sujungti.
Šakotuvus patogu nešiotis, nes jie yra kompaktiški ir lengvi, todėl idealiai tinka keliaujantiems naudotojams, pavyzdžiui, laisvai samdomiems IT specialistams, dirbantiems su multimedija ir ne tik.
USB šakotuvai su maitinimo galimybe dar gali įkrauti telefoną, ausines, planšetę ar pultelį. Per maitinamą šakotuvą jis gauna daugiau energijos nei prijungtas tiesiogiai prie kompiuterio.
Be to, kai kurie USB šakotuvai turi atskirus kiekvieno prievado maitinimo jungiklius, šviesos diodų indikatorius veiklai stebėti ir galimybę palaikyti duomenų perdavimo greitį. Daugiau apie savybes ir privalumus galima rasti kiekvienos prekės puslapyje.
USB 2.0 vs USB 3.0 HUB
Viskaselektronikai.lt asortimente rasite USB 2.0 ir 3.0 šakotuvus labai patrauklia kaina. Tačiau USB 2.0 – daug pigesni už savo konkurentus, tad galbūt juos ir apsimokėtų pirkti?
Prieš renkantis šakotuvą labai svarbu suprasti, kuo skiriasi USB 2.0 ir USB 3.0 galimybės. Senesni, USB 2.0 šakotuvai palaiko iki 480 Mbps (arba ~60 MB/s) duomenų perdavimo spartą, kurios tikrai pakanka pagrindiniams periferiniams įrenginiams ir nesudėtingoms duomenų perdavimo užduotims atlikti.
Kita vertus, jei dirbate su didelės apimties medija, galinga programine įranga ir norite aukščiausio našumo, USB 3.0, 3.1 ir 3.2 šakotuvai užtikrina gerokai didesnę duomenų perdavimo spartą - iki kelių gigabaitų per sekundę, todėl jie tinkami daug duomenų reikalaujančioms programoms, pavyzdžiui, HD vaizdo transliacijoms, žaidimams ir didelių failų perdavimui. USB 3.0 taip pat yra atgal suderinama su USB 2.0 įrenginiais, todėl tai – didesnis universalumas už didesnę kainą.
Trumpiau tariant, jungiant tik klaviatūrą, pelę ar kartais pakraunant telefoną pilnai pakaks USB 2.0. Tačiau, jeigu kalbame apie 4K video, programas, įrašymą ir spartumą, rinkitės naujesnį standartą.