Skirtumai ir naudojimo sritis
Audio jungtys naudojamos visur, kur yra garso įvesties ir išvesties įrenginių. Pavyzdžiui, telefonas ar kompiuteris su kolonėlėmis sujungiamas specialiu laidu. Mikrofonas su kolonėlėmis taip pat jungiamas laidu ir panašiai.
Garso jungčių sritis yra labai plati, o kiekviena jungtis skirta konkrečioms užduotims atlikti. Jas galima pritaikyti ir prie namuose sutinkamų garso sistemų, ir tarp profesionalios, studijinės garso įrangos.
Pagrindinis skirtumas – analoginis arba skaitmeninis signalo perdavimo būdas. Pasirinkimas tarp jų dažnai priklauso nuo naudojamos įrangos tipo bei pageidaujamos garso kokybės. Pavyzdžiui, senoviniuose stiprintuvuose gali būti naudojamos analoginės jungtys, o TV jau galima išvysti belaidį ryšį tarp soundbar‘o ir pačio televizoriaus.
Analoginės audio jungtys
Analoginės garso jungtys jau dešimtmečius yra populiarus įrankis perduoti garso signalus. Jos garso bangas perduoda nepertraukiamais elektros signalais, kurie yra garso bangų atspindys.
Dažniausiai pasitaikantys analoginių audio jungčių tipai – RCA jungtis, 3,5 mm jungtis, EURO, F jungtis ir kitos. Šios jungtys perduoda pakankamai geros kokybės garsą, tačiau yra pakankamai jautrios trikdžiams, foniniam triukšmui arba signalo kokybės pablogėjimui, ypač, jei jis perduodamas dideliais atstumais. Visgi, dėl geros kainos ir ryšio stabilumo, analoginės audio jungtys yra be galo populiarios.
Skaitmeninės audio jungtys
Skaitmeninės audio jungtys garsą perduoda skaitmeninių signalų pagalbą. Jos garso signalus paverčia į dvejetainį kodą (0 ir 1), o išėjimo įrenginys jį vėl atkoduoja į garso signalus.
Šių jungčių tipai – mums gerai žinomi. Tai yra HDMI, per kurią perduodami ir vaizdo, ir garso signalai, ir optinė (TOSLINK) sistema, naudojama daugelyje šiuolaikinių garso sistemų. Skaitmeninės jungtys yra apsaugotos nuo triukšmo ir iškraipymo, kurie gali varginti analoginių jungčių naudotojus. Jos užtikrina švarų ir tikslų garso atkūrimą.