Platus audio ir video reikmenų pasirinkimas
Mūsų elektroninėje parduotuvėje jus pasitiks labai platus audio ir video reikmenų asortimentas. Nors kategorijų – daug, galime apžvelgti populiariausias iš garso ir vaizdo įrangos tarpo.
„DisplayPort" kabeliai
Tai skaitmeninės sąsajos būdas, pirmiausia naudojamas vaizdo šaltiniui prijungti prie vaizdavimo įrenginio, pavyzdžiui, kompiuteriui prie monitoriaus. „DisplayPort“ kabeliai leidžia perduoti aukštos raiškos garsą ir vaizdą (net iki 4K), palaiko kelis srautus ir didesnį maksimalų našumą nei kiti formatai, todėl idealiai tinka ypač didelės raiškos ekranams.
HDMI kabeliai
HDMI yra populiariausia multimedijos (daugialypės terpės) jungtis mūsų buityje. HDMI kabeliai perduoda vaizdo ir garso signalus iš šaltinio įrenginio į ekranus. Jie naudojami televizoriuose, namų kino sistemose, žaidimų konsolėse ir asmeniniuose kompiuteriuose. HDMI vienu kabeliu perduoda ir garso, ir vaizdo signalus.
VGA kabeliai
VGA kabeliai yra analoginiai, dažniausiai naudojami kompiuteriams ir monitoriams sujungti. Nors daugelyje šiuolaikinių įrenginių juos iš esmės pakeitė HDMI ir „DisplayPort", VGA vis dar galima rasti senesnėse sistemose.
Jungiamieji garso kabeliai
Kai naudojami grotuvai ar, pavyzdžiui, garso įrašymo įranga, reikalingi jungiamieji garso kabeliai aparatūrai. Priklausomai nuo tipo, jais, tarp tokių įrenginių kaip stiprintuvai, maišytuvai ir garsiakalbiai gali būti perduodami tiek stereo, tiek mono signalai.
Komutatoriai, šakotuvai
Garso ir vaizdo srityje, komutatoriai ir šakotuvai leidžia kelis šaltinio įrenginius prijungti prie vieno ar kelių ekranų arba imtuvų. Šakotuvai išplečia prie vieno prievado galinčių prisijungti įrenginių skaičių, o komutatoriai nustato, kuris įrenginys šiuo metu perduoda duomenis.
Perėjimai skirti garso ir vaizdo jungtims:
Tai adapteriai arba keitikliai, kurie leidžia suderinti skirtingų tipų garso ir vaizdo jungtis. Pavyzdžiui, jie gali leisti VGA šaltinį prijungti prie HDMI ekrano arba 3,5 mm garso šaltinį prijungti prie RCA įvesties. Jie reikalingi tam, kad vaizdo ar garso įranga veiktų sklandžiai visomis situacijomis.
Kaip vaizdo ir garso įrangos technologijos keitėsi per metus?
Per dešimtmečius nuo tada, kai atsirado video bei audio technologijos, vaizdo ir garso įranga labai pasikeitė. Iš pradžių dominavo analoginės sistemos. Laikui bėgant, technologinė pažanga leido naudoti skaitmeninius sprendimus, padidinusius signalų aiškumą ir stabilumą. Didžiulius kineskopinius televizorius pakeitė ploni LED ir OLED ekranai, o vinilines plokšteles ir kasetes - kompaktiniai diskai, skaitmeninės failų versijos ir net transliavimas iš interneto.
Naujausia evoliucija - belaidžio ryšio technologijos, kurios lengvina prietaisų prijungimą ir signalų gavimą be kabelių. Taigi, laikui bėgant visi vaizdo bei garso įrenginiai sugebėjo pakelti gaunamo turinio kokybę, tapo patikimesni ir taip pat pasidarė labiau prieinami.
Kaip skirtingi vaizdo ir garso įrangos komponentai bendrauja tarpusavyje?
Tam, kad pavyktų perduoti signalą iš vieno taško į kitą (pavyzdžiui, iš telefono į kolonėles arba iš žaidimų konsolės į kompiuterį), reikalingos tam tikros jungtys. Vaizdo ir garso įrangos komponentai pirmiausia bendrauja naudodami standartizuotas jungtis, jų sąsajas ir protokolus.
HDMI, „DisplayPort" ir RCA - fizinės jungtys (tikri kabeliai), kuriais perduodami signalai tarp įrenginių. Protokolas – funkcijų ir algoritmų visuma, kuri užtikrina, kad prietaisai suprastų ir tinkamai apdorotų šiuos signalus bei juos būtų įmanoma pamatyti ar išgirsti.
Šiuolaikinėse sistemose taip pat naudojamos belaidės technologijos, tokios kaip „Bluetooth" ir „Wi-Fi", kurios palengvina keitimąsi duomenimis be realių kabelių.
Tad, skirtingi įrenginiai, pavyzdžiui garso įrašytuvas mikrofone ir garso programinė įranga paprastai bendrauja per fizines arba virtualias jungtis. Kai kuriais atvejais dar reikalinga ir specializuota garso ar vaizdo programinė įranga, kad signalas galėtų būti apdorojamas ar atkuriamas.
Ką reikėtų žinoti renkantis įrangą optimaliai namų kino patirčiai?
Rinkdamiesi įrangą optimaliai namų kino patirčiai, atsižvelkite į šiuos dalykus:
-
Ekrano dydis ir skiriamoji geba. Tam, kad vaizdas būtų malonus akiai, rinkitės kambario dydžiui pritaikytus, aukštos, 4K raiškos, ne per mažos įstrižainės ekranus.
-
Garso sistema. Jeigu kambarys ir televizorius, stovintis jame, yra dideli, investuokite į erdvinio garso sistemą arba soundbar‘ą. Tai kurs kino teatrui prilygstančią žiūrėjimo patirtį.
-
Kambario akustika. Kai kada gali reikėti papildomų akustinių priedų, kad garsas kambaryje skambėtų raiškiai ir maloniai.
-
Jungtys. Užtikrinkite, kad visiems prietaisams būtų pakankamai HDMI, optinių, audio ir kitų būtinų jungčių, laidų ir perėjimų.
-
Aplinka. Tinkamas apšvietimas ir patogios vietos atsisėsti pagerina žiūrėjimo patirtį.
Kokios naujovės laukia vaizdo ir garso technologijų rinkoje?
Ko gero galima išskirti bent kelis dalykus. Vis daugiau galima girdėti apie 8K raiškos standartą, kuris turėtų tapti nauju standartu netolimoje ateityje. DI (dirbtinio intelekto) pagalba gerinama garso kokybė ir object-based audio sprendimai – daugiausiai potencialo turinčios naujovės garso pasaulyje.
Taip pat vertėtų paminėti ir tai, kad dauguma vartotojų laukia dar pažangesnių transliavimo paslaugų (aukštesnė raiška, mažesnė delsa) bei papildytos realybės integravimo į medijos vartojimą.