Įtampos keitikliai: kaip jie veikia ir kada reikia naudoti?
Šių įrenginių veikimo principas – pakeisti įėjusios elektros srovės įtampą ir išleisti jau visiškai kitokio lygio įtampą. Dažniausiai šiame veikime pritaikomas elektromagnetinės indukcijos principas, kai kintamas magnetinis laukas verčiamas kitokios įtampos elektros srove, priklausomai nuo ričių dydžių skirtumo.
Dažniausiai, įtampos keitikliai turėtų būti naudojami, kai reikia energijos elektroniniams prietaisams, o įtampa, kurią teikia maitinimo šaltinis, neatitinka. Taip dažniausiai nutinka, pavyzdžiui, keliaujant į kitą šalį, kurioje galioja kitokie įtampos standartai arba kai turima labai specifinė įranga, arba ją reikia naudoti su atsarginiu elektros šaltiniu ir panašiai.
Įtampos keitiklių veikimo principai ir tipai
Kaip jau minėjome, beveik visi įtampos keitikliai naudoja elektromagnetinę indukciją. Tai taip pat gali būti įtampos keitikliai DC/AC, kurie keičia ne tik patį voltažą, tačiau iš pastovios įtampos į kintamą ar atvirkščiai.
Taip pat keitiklių tipus galima skirstyti pagal tai, kaip jie keičia įtampas. Vieni didina išeigos voltažą, lyginant su įeinančia srove, kiti – mažina. Visgi dauguma yra abiakrypčiai (angl. bi-directional), tad ne tik, kad gali didinti srovę arba mažinti, tačiau turi ir režimo perjungimus, leidžiančius nustatyti, pvz., 12 V, 24 V, 48 V, 220 V ar panašiai.
Įtampos keitiklių pritaikymas įvairiose srityse
Kadangi mūsų siūlomi keitikliai yra pakankamai mobilūs, juos patogiausia pritaikyti keliaujant arba užsiimant verslu, kur reikia naudotis vis kitais elektros energijos šaltiniais. Kadangi skirtingose valstybėse ir iš skirtingų šaltinių gaunama srovė gali skirtis, konverteriai apsaugo brangią elektroniką nuo pažeidimų.
Įtampos keitiklių efektyvumas ir ilgaamžiškumas
Šios įrangos efektyvumas yra labai aukštas, ypač, jeigu įsigyjate sprendimą su reguliuojamais režimais. Ji leis visada aprūpinti reikiamą įrangą stabilia bei patikima elektros srove.
Vertėtų nepamiršti, kad šiokie tokie energijos nuostoliai egzistuoja, tačiau jie yra tikrai nežymūs, lyginant su gaunama nauda.
Na, o tokios technikos ilgaamžiškumas taip pat padidėja tuo atveju, jeigu joje yra įrengti papildomi saugumo priedai.
Įtampos keitiklių saugumas
Modernūs įtampos konverteriai savyje turi nemažai priedų bei funkcijų, kurios padidina naudojimo saugumą.
Tarp jų galime išskirti apsaugą nuo atvirkštinio poliškumo, trumpojo jungimo, viršįtampių bei perkaitimo. Taip apsaugotą įrangą patogu ir saugu naudoti.