Prekių katalogas

USB atmintinės

 • Internetu, iš Viskaselektronikai.lt galite patrauklia kaina pirkti KINGSTON USB laikmenas. Jeigu vyksta akcija, specialiu ženklu pažymėtos USB laikmenos kainuos net pigiau nei įprastai.

  Kiekviena atmintinė turi savo prekės puslapį, kuriame nurodomos jos specifikacijos, privalumai ir techninės galimybės. Pagal tai bus lengva rasti, kuri laikmena verčiausia dėmesio. Primename, kad užsakymai nuo 50 EUR pristatomi nemokamai, o kartu su laikmenomis čia parduodami ir įvairūs kiti kompiuterių aksesuarai, tinkami darbui, pramogoms ir kitai veiklai.

  Skaityti daugiau
  USB 3.2 atmintinė 64Gb, USB-A, metalinė
  Kodas: 85085
  Likutis: 4 vnt.
  1496  su PVM
  USB 3.2 atmintinė 128Gb, USB-A, metalinė
  Kodas: 92686
  Likutis: 1 vnt.
  2500  su PVM
  USB 3.2 atmintinė 32Gb, USB-A, metalinė
  Kodas: 92685
  Likutis: 2 vnt.
  1152  su PVM
  USB 3.2 atmintinė 256Gb, USB-A, metalinė
  Kodas: 92684
  Likutis: 1 vnt.
  3732  su PVM
  USB 3.2 atmintinė 128Gb, USB-A, metalinė
  Kodas: 85086
  Likutis: 0 vnt.
  1941  su PVM
  USB 3.2 atmintinė 64Gb, USB-A, metalinė
  Kodas: 91050
  Likutis: 0 vnt.
  1788  su PVM
  USB atmintinė 8Gb, Transcend
  Kodas: 36323
  Likutis: 0 vnt.
  1198  su PVM
 • Pagrindinės savybės ir funkcionalumas

  USB laikmenos dažnai dar vadinamos kitu vardu - flash atmintinėmis arba flash’iukais. Tai yra nešiojama, nedidelė ir daugkartinio naudojimo skaitmeninių duomenų saugykla, jungiama su kitais įrenginiais per USB prievadus.

  Pagrindinė jų savybė ir privalumas - plug-and-play principas (kai pakanka tik įdėti laikmeną į lizdą ir viskas veikia automatiškai, nereikia papildomos sąrankos) įvairi atminties talpa (nuo kelių iki kelių šimtų GB) ir suderinamumas su įvairiomis operacinėmis sistemomis.

  Naujausios laikmenos turi ir daugiau privalumų. Jos šifruoja duomenis ir perdavimą, yra pagamintos iš kokybiško plastiko ar metalo, pasižymi atsparumu vandeniui ir sutrenkimams, o pati USB jungtis būna 3.0, 3.1 ar net 3.2 Gen 1 tipo, kas džiugina iki 200 Mb/s nuskaitymo ir 60 Mb/s įrašymo sparta.

  Pritaikymo galimybės

  USB laikmena yra universalus aksesuaras ir gali būti naudojamas labai įvairiais atvejais. Profesionalai ir paprasti vartotojai lengvai pritaikys USB flash drive’us įskaitant:

  • Dokumentų, nuotraukų, muzikos ir vaizdo failų saugojimą ir perkėlimą iš vieno kompiuterio į kitą;
  • Atsarginių kopijų kūrimas svarbiems failams;
  • Nešiojamųjų programų paleidimas tiesiai iš atmintinės, kaip įkrovos įrenginį (angl. Bootable device) operacinėms sistemoms įdiegti;
  • Sprendimas daugialypės terpės įrenginiams, pvz., televizoriams ir žaidimų konsolėms, kai reikia atkurti mediją;
  • Pristatyti prezentacijas ar projektinius failus bei kitą svarbią informaciją naujoje darbo vietoje.

  Kas tai yra ir kaip veikia?

  USB laikmena yra kompaktiškas nešiojamasis įrenginys, naudojamas skaitmeniniams duomenims saugoti ir perduoti.

  USB (angl. Universal Serial Bus) yra plačiai naudojamas techninis sprendimas – jungties tipas, per kurią prie kompiuterių prijungiamos ne tik laikmenos, bet ir klaviatūros, pelės, spausdintuvai ir saugojimo įrenginiai.

  USB jungtis yra pranaši tuo, kad leidžia perduoti duomenis ir net tiekti energiją tarp įrenginių. USB standartai ir technologijos nuolat tobulėja, tad naujesnis USB-B laidas veikia kiek kitaip nei USB-A, o USB 3.1 duomenis perneša greičiau už USB 2.0.

  • Seniausi USB 1.x, siūlo 1,5 MB/s spartumą perkeliant duomenis;
  • USB 2.0 pajėgia perkelti duomenis iki 60 MB/s sparta;
  • Na, o USB 3.x idealiomis sąlygomis realizuoja iki 2500 MB/s spartumą.

  Svarbu paminėti ir USB jungčių skirtumus. Yra USB-A, USB-B, Mini-USB, Micro-USB ir USB-C tipai. Pastarasis žinomas dėl reversinės konstrukcijos ir greitesnio duomenų perdavimo bei maitinimo palaikymo. Kiti skiriasi savo forma bei matmenimis.

  Jeigu kalbame apie atmintines, tai jos naudoja flash arba nepastoviąją atmintį, kuri išsaugo informaciją be maitinimo. Kai atmintinė prijungiama prie USB prievado, operacinė sistema ją atpažįsta kaip keičiamąjį diską, todėl naudotojai gali lengvai kopijuoti arba perkelti duomenis į įrenginį ir iš jo.

  Kokia talpa tinkama jums?

  Talpa – vienas iš svarbiausių kriterijų, apie kurį reikia pagalvoti prieš perkant. Paprastam naudojimui, pavyzdžiui, dokumentų ar prezentacijų saugojimui, pakaks 8 iki 16 GB.

  Vidutiniams saugojimo poreikiams, įskaitant nedidelius ir vidutinio dydžio medijos failus rekomenduojame KINGSTON laikmenas su nuo 32 iki 64 GB talpa.

  Dideliems vaizdo įrašams, daug vietos užimančiai programinei įrangai ar kitiems rimtiems failams rekomenduojame žiūrėti į atmintines nuo 128 GB.

  Saugumas ir privatumas

  Nešiojantis duomenis laikmenoje ir ją jungiant prie skirtingų kompiuterių labai svarbu žinoti apie saugumą ir privatumą.

  Reikėtų atkreipti dėmesį į tokias funkcijas kaip aparatinis šifravimas, kuris užtikrina stiprią duomenų apsaugą, ir papildomai apsaugoti flash atmintinę slaptažodžiu. Tai kiek įmanoma labiau užtikrins, kad duomenys būtų neprieinami be tinkamų įgaliojimų. Kai kurios laikmenos galima naudoti  identifikaciją su biometriniais duomenimis.  

  Skaityti daugiau