Prekių katalogas

Atminties kortelės

 • Internetu, iš Viskaselektronikai.lt galite patrauklia kaina įsigyti 1 GB, 8 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB ar net 256 GB ir kitų talpų Kingston, Transcend bei kitų patikimų gamintojų atminties korteles savo įrenginiams. Visos prekės turi savo puslapius, kuriuose nurodoma ne tik kaina, bet ir svarbiausia techninė informacija apie atminties kortelės savybes bei galimybes. Be to, jeigu kortelė pažymėta specialiu ženklu akcija, ją įsigysite net pigiau nei įprastai. Nepamirškite, kad viskaselektronikai.lt parduodamos ne tik kortelės, bet ir ne vienas atminties kortelės adapteris bei skaitytuvas.

  Užsakymai nuo 50 EUR nemokamai pristatomi visoje Lietuvoje.

  Skaityti daugiau
 • Kas tai yra ir kokį vaidmenį jos atlieka elektroniniuose įrenginiuose?

  SD arba atminties kortelės - tai kompaktiški, nešiojami duomenų saugojimo įrenginiai. Jų pritaikymas – išsaugoti duomenis įvairiuose elektroniniuose prietaisuose ir palengvinti jų perdavimą tarp skirtingų įrenginių.

  Atminties kortelė paprastai reikalinga: telefonui, fotoaparatui, filmavimo kamerai, vaizdo registratoriui ir kitiems.

  Jos atlieka svarbų vaidmenį didinant šių prietaisų vidinės atminties talpą ir leidžia naudotojams saugoti nuotraukas, vaizdo įrašus, muziką ir dokumentus įrenginio viduje, o ne debesų saugykloje, už kurią paprastai reikia mokėti prenumeratos mokestį.

  Šios kortelės labai vertinamos dėl savo patvarumo, patikimumo ir patogumo naudoti bei perkelti, o tai labai pasitarnauja tvarkant ir kuriant atsargines duomenų kopijas. Dėl kompaktiškumo ir didelės talpos jos yra labai svarbios profesionaliems filmuotojams ir fotografams, nes leidžia įamžinti labai aukštos raiškos medžiagą.

  Tipiniai atminties kortelių formatai

  Rinkoje yra keletas atminties kortelių formatų. Kiekvienas formatas pritaikytas skirtingiems įrenginiams ir poreikiams.

  Labiausiai paplitę yra Secure Digital (SD), microSD, CompactFlash (CF) ir Memory Stick tipai.

  Standartinės SD kortelės yra plačiai naudojamos fotoaparatuose ir išmaniuosiuose telefonuose, o microSD nuo jų skiriasi tuo, kad yra mažesnės. Jos dažniau pritaikomos mažesniuose įrenginiuose, kur labai svarbu kompaktiškumas.

  CompactFlash kortelės paprastai naudojamos profesionalioje fotografijos ir vaizdo įrangoje dėl didesnės atminties talpos ir apdorojimo spartos. Na, o Memory Sticks daugiausia naudojamos tik Sony įrenginiuose.

  Apie atminties kortelės tipą, talpą ir savybes informaciją rasite prekės puslapyje.

  Atminties kortelių naudojimas

  Naudoti atminties kortelę – labai paprasta. Jas tereikia įdėti į tam skirtą angą arba lizdą. Jame kortelės automatiškai atpažįstamos ir galima iš karto saugoti duomenis arba jais naudotis. Paprastai įrenginys papildomai praneša apie tai, kad įdėta atminties kortelė ir įmanomas saugojimas joje.  

  Kortelės pasitarnauja kaip ypač naudingos laikmenos, jeigu reikia duomenis perkelti iš vieno įrenginio į kitą, pavyzdžiui, iš fotoaparatų į kompiuterius. Labai dažnai SD kortelių reikia išmaniems telefonams, kurie turi ribotą vidinę atmintį, rankinėms žaidimų konsolėms ir net CCTV kameroms.

  Kai kada dar atsiranda poreikis tinkamai suformatuoti atminties korteles pagal įrenginio specifikacijas, tam, kad būtų užtikrintas optimalus veikimas. Tokį funkcionalumą paprastai pasiūlo pats įrenginys, per kurio meniu sąranką galėsite tai atlikti.

  Be to, saugiai išimdami užpildytą arba norimą perkelti kortelę, apsaugosite duomenis nuo sugadinimo.

  Atminties kortelių greitis ir talpa

  Atminties kortelės sparta ir talpa yra svarbiausi jos parametrai, nurodantys jos efektyvumą ir naudą.

  Kortelės greitis skirstomas į klases. Kuo aukštesnis skaičius, tuo didesnį duomenų kiekį ir tuo didesniu greičiu kortelė gali apdoroti.

  Pavyzdžiui, 10 klasės arba UHS-I kortelė duomenis gali įrašyti 10 MB/s sparta, o tai yra būtina sparčiam duomenų perdavimui ir bent 4K video. Na, o UHS-III arba VSC klasės žymėjimas V30, V60 arba V90 nurodo pakankamą duomenų spartumą ir 8K vaizdo medžiagos įrašymui.

  Talpa, matuojama gigabaitais (GB) arba terabaitais (TB). Ji nurodo, kiek duomenų galima sutalpinti į kortelę. Svarbu prisiminti, kad kuo didesnė kortelės duomenų apdorojimo sparta ir kuo didesnė talpa, tuo didesnė jos kaina. Dėl to svarbu surasti aukso vidurį tarp kortelės galimybių ir jūsų poreikių.

  Didesnės talpos kortelės reikalingos norint išsaugoti didelius failus, pavyzdžiui, 4K ar net 8K vaizdo įrašus ir didelius darbinius failus.

  Jeigu sunku orientuotis ar išsirinkti, galite drąsiai kreiptis telefonu +370 615 49768 arba el. Paštu info@viskaselektronikai.lt ir mūsų komanda mielai rekomenduos geriausias korteles bei priedus joms. 

  Skaityti daugiau